Web Sitesi YapımıDünyada 650 milyon civarında internet sitesi bulunuyor. Kilobaytlarla başlanan bu internet adlı mecranın yolculuğunun artık terabaytlara ulaştığını görüyoruz. İnternet, düz grafiklerden ve hareketsiz görüntülerden ibaret olan cansız bir mecra olduğu günleri çoktan geride bıraktı. Renklerle ve videolarla tanıştı. Yayıldı ve büyüdü. Ayrıca herkesin evine, tabletine, hatta telefonuna kadar girdi. İnternette sörf yapanları internetteki bilgi ile buluşturan ve arama motorları tarafından düzenlenen en büyük mecra ise kuşkusuz internet siteleri. İnternet siteleri, devasa internet kütüphanesinin biricik ve değerli kitaplarıdır.

İnternet siteleri bir zamanlar birbirlerine benziyordu. Temel olarak ve prensipte aynı ara yüzler kullanılıyor, insanlar devasa bir kitabın biri birinin aynı sayfalarını çeviriyorlarmış gibi hissediyorlardı. Ancak artık internet siteleri, tamamen ayırt edici özelliklerde, bambaşka dizaynlarda ve bambaşka görünüşlerle inşa edilebiliyorlar. Bu nedenle de internet sitesi yapımı, en az internetin kendisi kadar komplike bir süreçtir. Ayrıca internet sitenizin görünüşü, sizin kitabınızın kapağıdır ve bir kapak, kitabın her zaman ilk önce ilgi çeken bölümü olur.

Ufak detaylar fark yaratır.

Web Sitesi Yapımı, medyam


Medyam olarak, internet sitesi yapımında dikkat ettiğimiz en büyük kriterlerden biri, sitenin hangi alanda yayın yapacağı ve hedef kitlesinin kimler olcağıdır. Medyam, sitenin sahibi olan kurum için en doğru tercihleri yapmak ister ve ön çalışmasını buna göre yapar.

Talep Formu

5 + 3 = ?

Ayrıca internet sitesi yapımı, yaratıcığın ön plana çıkmasının gerektiği, tasarımcıların dünyadaki son gelişmeleri takip ederek çalışmalarının gerektiği bir alan olarak biliniyor. Medyam ekibi, internet camiası ile ilgili tüm gelişmeleri son derece yakından takip eder ve bu gelişmeleri Türkiye’de de uygulayan öncü firmalardan biri olarak hizmet sunar.

İnternet sitesi yapımı, önemli ve karmaşık bir süreçtir. İnternet sitesi isteğini belirten kurumun tüm ihtiyaçlarına cevap verilmesi için öncelikle ihtiyaçların tamamı belirlenir. Ardından bu ihtiyaçlara cevap verilmek üzere en doğru ve pratik plan hazırlanır. Bu aşamalar, sadece dizayndan çok daha fazlası demektir. Çünkü bir internet sitesi bilgisayar ekranında her ne kadar dümdüz görünse de, üç boyutludur ve derinliği vardır.

İnternet sitesi yapımı, içeriğin ve derinliğin oluşturulması demektir. Ayrıca bir sitenin elemanları, sahibi olan kuruma en çok yarar sağlayacak şekilde düzenlenir. Medyam, internet sitenizi karmaşık bir linkler ağı olmaktan kurtaracak ve kullanıcı için rahat ve sistematik bir hale getirecektir.

Medyam ayrıca internet sitenizi yaparken size SEO hizmeti de sunabilir ve kısa sürede internet sitenizin arama motorlarının ilgisini çekmesini ve arama listelerinde hızla yükselmesini sağlayabilir. Bir internet siteniz olduğunda, iş sadece dizaynı yaptırmak ve siteyi yayına sokmakla bitmez. Günümüzde artık bu naif yaklaşımların yeri kalmadı. İnternet camiası da tıpkı reel ticaret sektörü gibi zorlu ve yorucu bir mecra. Ayrıca uzman ekiplerce takip edilmesi gerekiyor, çünkü büyüme ancak bu şekilde gerçekleşebiliyor. Bunun için de düzenli olarak sitenin yükseliş durumunun takibi yapılmalı, SEO hizmeti verilmeli ve sitenin sosyal medya ilişkileri takip edilmelidir. Medyam, size tüm bu hizmetleri bir arada sunabilecek uzman bir şirket olarak, internet mecrası ile ilgili tüm endişelerinizi bir kenara bırakmanızı öneriyor. Çünkü Medyam, bunların tamamını sunabilecek uzman kadrosu ile, yüksek kalitede hizmet sunan bir şirket olarak, yıllardır hizmetlerini sürdürüyor.

Bir internet sitesi birbirinden çok farklı amaçlarla kurulabilir. Bir alışveriş sitesi kurabilirsiniz, bir bilgi sitesi kurabilir ve örneğin tıp ya da ticaret konusunda ansiklopedik bilgi sunan bir internet sitesi yayını yapabilirsiniz, bir teknik destek sitesi kurabilirsiniz, şirketinizin internet yüzü olması için bir katalog sitesi kurabilirsiniz ya da bambaşka sebeplerle bir internet sitesi kurabilirsiniz. Önemli olan ihtiyaçlarınızı bilmeniz ve Medyam’ın kapısını çalmanız. Çünkü Medyam geri kalanını halledecektir.