TBM (CPC) OptimizasyonuTBM yani tıklama başı maliyet, İngilizce PPC’nin (pay per click) Türkçe karşılığıdır ve bir internet reklamına tıkladığında reklam veren tarafından ödenen miktarı işaret etmektedir. TBM optimizasyonunda en önemli husus, tıklamaları artırırken, ek ödemeleri kontrol altına alabilmektir. Temel amaç ise, internette bulunan bu ticari faaliyetlerin firmaya yararı olmasını sağlayabilmektir.

TBM optimizasyonu, Türkiye için tüm internet mecrası ve e-reklam mecrası içinde kendi içinde yeni bir mecra olarak kabul ediliyor. Ayrıca bu mecrada hizmet sunanların büyük çoğunluğu bu sistemin öneminin ve de asıl işlevinin pek farkında değiller. Öte yandan hantal uygulamalarla, TBM hizmetinin reklam veren kişi ya da kurumlara çok daha pahalıya patlamasına neden olabiliyorlar. Medyam, TBM hususunda Türkiye’de bir marka olarak kabul ediliyor ve TBM optimizasyonunda sunduğu etkin hizmetlerle dikkatleri çekiyor. Medyam’ın sunduğu TBM optimizasyonu hizmeti sayesinde bazen saatler alabilecek işlemler, kısa sürede gerçekleşiyor ve böylelikle tasarruf sağlandığı gibi, internetteki etkinlik de artmış oluyor. Rahatlıkla ve gururla ifade edebiliriz ki Medyam, Türkiye’deki en iyi TBM hizmeti sunan internet şirketlerinden biridir. Bu alandaki özel ve yenilikçi uygulamaları ile dikkat çeken Medyam, yürüttüğü onlarca TBM takibi ile, bu konudaki başarısını ortaya koyuyor.

Boşa para harcamayın!

Online Marketing Ekibi, medyam


Talep Formu

5 + 3 = ?

TBM ödemeleri, kolaylıkla kontrolden çıkabilecek potansiyele sahip yeni ve anlaşılması zor uygulamalar olarak internet mecrasına yabancı olan şirketleri korkutuyor. Tahmin ettikleri faturanın birkaç katını, bazı durumlarda on katını ödemek, hiçbir şirketin arzu edeceği bir fatura olmasa gerek. Bu bağlamda Medyam, tıklama başına ödeme optimizasyonu ile bu sıkıntıyı ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Ancak burada önemli olan TBM optimizasyonunun bir paket olarak sunulmasından çok, müşteri odaklı butik çözümler sunulmasıdır. Bu konuda Medyam kadar yetkin bilgiye sahip olmayan şirketlerin, TBM optimizasyonu ile ilgili “ortalama” çözümleri, Medyam’ın sunduğu kesin ve müşteri odaklı çözümler yanında çok sönük kaldığı gibi, etkin de olamıyor.

İnternet ve özellikle arama motorları, aynı izleri takip eden ve kendini tekrarlayan bir mecra değildir. Bu nedenle tek bir çözüm yöntemi ile, herkesin sorununu çözmek mümkün değildir. Sorun odaklı çalışmak ve özgün sorunlara özgün çözümler iletmek gerekir. Medyam’ın bu bağlamda yaptığı TBM optimizasyonu konusunda her müşteri için özel çözümler üretmektir.

Medyam öncelikle makul bir bütçe belirler ve ardından bu bütçeye uygun bir strateji planı hazırlar. Böylelikle hesapta olmayan faturalar oluşmasını engeller ve de özgün ihtiyaçlarınıza özgün taktikler geliştirerek en etkin şekilde cevap vermiş olur. Medyam için müşterilerin harcadıkları her liranın karşılığını almaları ve sonuçtan memnun kalmaları birincil düzeyde önemlidir. Öte yandan Medyam, bir dijital çözümler firması olarak, TBM optimizasyonu sırasında sürece yön verebilme potansiyelini de saklı tutar. Yani Medyam, TBM optimizsyonunu yaptığı müşteri için tek yönlü değil, çok yönlü çözümler düşünür, tasarlar ve bunları hayata geçirir. Çünkü internet çözümleri üreten bir firmada açık fikirlikik ve stratejik düşünebilme yetisi son derece önemlidir ve etkin sonuçlar alınmasında da büyük önem taşır.