Nitelikli İçerik ÜretimiDünyanın hemen hemen her ülkesinden özgürce girilebilen internet mecrasında 650 milyondan fazla internet sitesi var. Bu internet siteleri, dünya çapında hizmet veren on büyük arama motoru ile listeleniyor ve tüm içerikleri inceleniyor. Ancak arama motorları, internet sitelerinin içeriklerini doğruluk bakımından incelemezler. Dolayısıyla arama motorlarınca en üst sıralarda sıralanan internet sitelerindeki bilginin, kitlelerce doğru kabul edilme refleksi oluşur. Oysa internette bloglar ve tematik internet sitelerinin sayısı arttıkça, doğru ve geçerli bilgiye ulaşmak son derece zorlaşıyor.

Yaşadığımız çağda gerçek bilginin post-modern bilgi karşısında hiçbir değeri kalmamıştır. Büyük insan kitleleri spekülatif haber ve bilgiye ilgi gösterme eğilimindedir. Bu da devasa bir dezenformasyon çağı yaşadığımızın en gerçek kanıtı. İletişimin ve haberleşmenin bu kadar arttığı bir çağda yaşanılan bu dezenformasyon, neredeyse epik boyutlara ulaştığından, artık gerçek ve doğru bilgi üreten ve yayınlayan internet sitelerinin yıldızı da giderek parlamaya başladı.

En doğru, en özgün, en güncel.

Yazar Ekibi, medyam


Talep Formu

5 + 3 = ?

Arama motorları, sitenizin içeriğindeki bilginin doğruluğunu kontrol edemiyor; ancak bu işi sitenizi ziyaret edenler yapabilir. Yapılan son araştırmalara göre, içerik olarak doğru ve dolgun siteler, giderek daha çok trafik almaya başlıyorlar. Arama motorları tekrara düşmeyen, taradığı alanda daha önce yazılmamış kelime dizilimlerinden ibaret bir özgünlük arar. Oysa okuyucu, gerçekten özgün bir metin okumak ister. Medyam, içerik üreten diğer pekçok şirketin aksine, sadece arama motorları için değil, doğru içerik üretmek için de çaba gösterir. Uzman kadrosu ile, internet sitenizin hizmet verdiği alanda doğru ve yaratıcı metinlerle sitenizin içeriğini oluşturur ve böylece gerçek ziyaretçi akışı ile, reel trafik artışı hedefler. Bu aynı zamanda sitenizin itibarını da artıran ve saygınlık kazandıran bir uygulamadır. İnternet siteniz bir kez saygınlık kazandı mı, bu saygınlık sitenin değerini de artıracaktır.

Çok iyi yazılmış bir kitap, çok iyi resmedilmiş bir portre, çok iyi işlenmiş bir film; eğer kitlelere ulaşamıyorsa çağımızda değer taşımıyor. Bu bağlamda Medyam, size sadece doğru bir içerikten fazlasını da vaad ediyor. Medyam, sitenize uygun içeriği üreterek, bu içeriğin arama motorlarının dikkatini çekecek özel etkenlerle yüklenmesini sağlayacaktır. Böylelikle her yönden doğru olarak üretilen bu içerik, arama motorlarının da ilgisini çekecek ve listelemelerde kısa sürede yükselmesi hedeflenecektir. Bu da kalıcı ziyaretçi sayısını artırır.

Öte yandan, internet sitenizde doğru ve gerçekçi bilgiyle tanışan ziyaretçiler, internet sitenizin hizmetlerinden yararlanmak adına daha gönüllü olacaktır. Çünkü siteniz ziyaretçilere güven vermeye başlayacaktır. Öte yandan sitenizin ünü kulaktan kulağa yayılabilir ve son derece effektif bir geri dönüş alabilirsiniz.

İnternet sitelerinin içeriğini belirlerken, en önemli nokta hangi konuda yazılacağı olabiliyor. Bu bağlamda Medyam ekibi, en doğru başlıkları, en doğru konuları seçerek; bu konuları olabilecek en özgün şekilde hazırlayarak ziyaretçilerin takdirine sunar.

Son araştırmalar da gösteriyor ki internet sitesi içerik yazarlığı, yaratıcı yazarlar tarafından icra edilmesi gereken bir alan. Çünkü internette sörf yapan kitle, sabırsızdır ve bilgiye sıkılmadan ulaşmak ister. İnternet okuyucusunun ve gezginin ilgisini yakalamak ve korumak, gerçekten yaratıcılık ister. Medyam, etkin ve nitelikli içerik oluşturarak, size kaliteli trafik kazandırmayı vaad ediyor.