Mobil PazarlamaCep telefonları hayatımıza girdiğinde neredeyse ankesörlü telefonlar kadar büyüktüler ve tek yapabildikleri tuşlanan numarayı arayabilmekti. Ne mesaj çekebiliyorlardı, ne de hafızalarına numara kaydedilebiliyorlardı. 2000′lerin başlarında, cep telefonlarının çok yakında intenete girebileceği söylentilerine inanmayanlar, bugün en gelişmiş cep telefonları ile internette sörf yapıyor ve çeşitli eklentilerle interneti etkin bir şekilde kullanıyor. Giderek büyüyen internetin, artık cep telefonları ve tabletlerce erişilebilir olması, hiç kimseyi şaşırtmıyor. Üstelik her geçen gün, ana gemiden ayrılmış bir tekne gibi yoluna devam etmekte olan mobil internet dünyasında bir yenilik oluyor ve o küçük tekne giderek ana gemiyi kıskandıracak çevikliğe ve pratikliğe ulaşıyor.

Mobil pazarlama, internet dünyasının en yeni gelişmelerinden biri. Mobil telefonlar ile internet kullanıcılarının her gün kullandıkları internet üzerinde girdikleri internet sitelerinin düzenlenmesi ve alışveriş eylemlerinin düzenlenmesi olarak tarif edilebilir. Bundan birkaç yıl önce mobil pazarlama ve mobil internet erişimi hala küçümseniyordu. Ancak şimdi biliniyor ki beş yıl dolmadan mobil telefonlarla internete girenler, bilgisayarlar aracılığı ile internere girenlerden daha fazla olacak.

Hareket halinde farkedilin!

Online Marketing Ekibi, medyam


Talep Formu

5 + 3 = ?

Mobil pazarlamada en çok dikkat edilmesi gereken, mobil internet erişiminin mekan olarak sınırının olmaması olarak kabul ediliyor. Mobil aletler ile kullanıcılar evlerden, sokaklardan, iş yerlerinden ya da toplu taşımadan internete bağlanabiliyorlar. Bu da pratikte internette geçirilen zamanın artmasına neden oluyor. Mobil pazarlama, tam da buna odaklanarak düzenlenmelidir.
Medyam, mobil marketing’in önümüzdeki yıllarda alacağı yolu ve göstereceği büyümeyi de hesaplayarak, her yerden ve her zaman internete girebilen kullanıcıların internet trafiğini yönetmek adına yöntemler geliştiriyor.
Türkiye’de mobil pazarlama, henüz yüksek profilli bir iş kolu olarak görülebilir. Çünkü internet erişimli elektronik aletler büyük ölçüde yüksek eğitimli kişiler tarafından kullanılmaktadır. Bu da mobil internet erişimini diğer internet erişiminden ayıran en büyük fark olarak tanımlanıyor. Medyam bu farkı göz önünde bulundurarak, mobile mecrada hizmet veren internet sitelerinin hedef kitlelerine en doğru ve kısa yoldan ulaşabilmeleri için çözümler geliştirir.

Mobil pazarlama için çeşitli yöntemler kullanılıyor. Bunlar kısa mesajlar, mobil oyunlar, mobil siteler ve çeşitli ek mobil eklentileri ile yapılabilir. Çağımızın yeni nesil akıllı telefon kullanıcılarının en büyük özelliği, mobil sörf yaparken son derece sabırsız olmalarıdır. Bu nedenle mobil sörfün çok daha hızlı olması beklentisi içerisindedirler. Bu özellik Medyam tarafından son derece kayda değer bulunmakta ve mobil çözümlerde göz önünde bulundurulmaktadır. Ayrıca mobil kullanıcının kendisi de mobil olduğundan, yani hareketli olduğundan ve çabuk yer değiştirebildiğinden, ilgisi çok daha çabuk dağılabilmektedir. Medyam, mobil pazarlama hizmetinde müşterilerine izleyicilerinin dikkatlerini kaybetmemeleri için etkin yöntemler sunar. Bu da güncel mobil pazarlamada giderek daha büyük bir başarı anahtarı halini almaktadır.

Mobil pazarlama sektörünün 2015 yılı civarında, dünyanın en büyük sektörlerinden biri olacağı öngörülüyor. Bu mecrada yerinizi doğru bir şekilde almak istiyorsanız, çalacağınız ilk kapı kesinlikle Medyam olmalı.