E-Ticaret Sitesi YapımıSadece gezinti, sörf için ya da bilgi sunumu için hazırlanan internet siteleri ile ticaret için hazırlanan siteler arasında pek çok fark vardır ve bunu belirleyen, temel anlamda sitenin dizaynıdır. E-ticaret sitelerinin başarısı, büyük ölçüde doğru tasarım ve dizayna bağlıdır ve bu süreçte doğru adım atmış olan e-ticaret siteleri, diğerleri arasında öne çıkarlar.

E-ticaret sitelerinde en önemli hedef, sıradan ziyaretçinin birer müşteriye çevrilmesidir. Bir mağazaya birşeyler bakmak için giden ziyaretçileri müşteriye çevirmek ve birşeyler satın almasını sağlamak için verilen çabanın bir benzeri, internet sitesi tasarım mecrasında da uygulanmalıdır. Bu da internet sitesinin dizaynı, tasarımı, içeriği, kullandığı dil, cazibesi ve çekiciliği ile sağlanabilir. Bu noktada, ticaret için kurulmamış sitelerde uygulanan prensipler, bu bağlamda e-ticaret siteleri için uygulanamaz. E-ticaret sitesi açmak isteyen şirketler ve kurumlar, bu konuda deneyim sahibi olmayan internet tasarım şirketlerini seçerlerse, büyük bir yanlışa da imza atmış olacaklardır. Medyam, e-ticaret siteleri için yıllardır tüm yeteneklerini ortaya koyuyor ve ziyaretçileri müşteriye çevirebilecek sitelerin yapımına imza atıyor.

E-ticaret sitenize gelen müşteriye dokunun

MEDYAM E-ticaret Operasyonları, medyam


Talep Formu

5 + 3 = ?

İyi bir e-ticaret sitesi, çeşitli bölümlerden meydana gelir. Öncelikli olan güvenilir bir görünüm ve güven veren bir dizayndır. Hiç kimse, güvenemediği ve güvenilir gelmeyen bir internet sitesinden alışveriş yapmak ya da kredi kartı bilgilerini girmek istemez. Sitenin SSL sertifikasının var olması ve sisteminin de sorunsuz çalışır halde olması gereklidir. Öte yandan ödeme seçenekleri açıkça sunulmalı ve bu kısım son derece açıklayıcı olmalıdır. Biz Medyam olarak, yaptığımız e-ticaret sitelerinin güvenilirlik teşkil etmesine büyük önem veriyor ve öncelik tanıyoruz. Çünkü ziyaretçi, sitede güvende hissetmediği anda sitenizi terk edecek ve bir daha dönmeyecektir. Bu, diğer web sitelerinde karşılaşılan bir durum değildir. Zaten bu nedenle e-ticaret sitelerinin yapımı, çok daha özel bir profesyonellik gerektirir.

Online olarak ürün satın alan hiç kimse, ürünü seçtikten sonra, uzun süren bir satın alma süreci istemez. Çoğu müşteri, uzun ve yorucu bilgi doldurma seçenekleri olan siteleri işlem bitmeden terk ediyor. Bu bağlamda kolaylık ve sadelik, çok daha güven veriyor. Medyam, e-ticaret sitelerinin ödeme seçenekleri kısmında da etkin olabilmesi için, en doğru araştırmayı ve planı hazırlar ve bu doğrultuda çalışır.

E-ticaret sitelerini ziyaretçiler için önemli ve güvenilir kılan bir diğer unsur ise, site ağı içindeki hız ve düzenli bir menüdür. Günümüzde araştırmalar gösteriyor ki, düzgün ve açıklayıcı bir menüye sahip olmayan, oradan oraya yönlendirerek iletişim ağını bir arap saçına çeviren e-ticaret siteleri çabuk terk ediliyor. Ayrıca karmaşık kataloglar ve kendi içinde organize olamamış bir e-ticaret sitesi, arama motorlarınca da dikkate değer bulunmadığından, sıralamalarda üst sıralarda yer alamıyor. Biz Medyam olarak, tüm bu sorunlara etkin çözümler sunuyor ve e-ticaret sitenizi en doğru ve etkili şekilde tasarlıyoruz.

Bir e-ticaret sitesini ilgi çekici kılan en önemli özelliklerden biri de dizaynı, yani tasarımıdır. Farklı ve yenilikçi duran, göz dolduran, ilgi çeken ve kolay işletilebilir olan tasarımlar, e-ticaret siteleri için çok daha uygundur. Medyam, e-ticaret sitenizin yayın yapacağı ticaret alanına göre, bu bağlamda özel çözümler ve özel tasarımlar geliştirerek, hedefinize en doğru ve en hızlı yoldan ulaşmanızı sağlıyor.