E-Ticaret DanışmanlığıE-Ticaret, bilindiği gibi, internet üzerinden alım-satım ve alışveriş sağlayabilmek anlamını taşıyor. Belli markaların internet sitelerinde telefonlarını ve adreslerini bulundurma uygulamaları ile başlayan bu süreç, giderek e-mail yoluyla ürün talep etmelere doğru evrildi. Ardından işin boyutları değişti ve internet, eğlence mecrası olmanın yanı sıra, bir ticaret mecrası halini de aldı. Ancak inernette yapılan ticarette başarılı olmak, reel ticaretten farklı stratejiler geliştirmeyi gerektirir. İnternet ticaretinde başarılı olmak için sadece ticari zeka yeterli değildir. Sanal dünya, ayrı bir dünyadır ve farklı kuralları vardır. Medyam tarafından sunulan e-ticaret danışmanlık hizmeti, oyunu kurallarına göre oynamanız ve e-ticaret dünyasında başarılı olmanız için yardımcı olmaktadır.

E-ticaret hakkında öncelikle bilinmesi gereken, e-ticaretin alıcı ve satıcı arasındaki ilişkileri, dinamikleri ve beklentileri değiştirdiğidir. Öte yandan e-ticaret müşterisinin profili, aktif müşterilerden farklılık gösterebilir. E-ticaret müşterisi, gücü elinde bulundurmak ister ve tek başına rahatça alışveriş yapabilmeyi arzular. Ayrıca zaten alışveriş aşamasına gelmeden önce, e-ticaret müşterisinin sizin sitenize ulaşabilmesi gerekiyor.

Doğru ürün doğru zamanda.

E-ticaret Danışmanı, medyam


Talep Formu

5 + 3 = ?

Nasıl bir AVM’de ya da büyük bir alışveriş caddesinde mağazanızın bulunduğu lokasyonu belirtmek için bazı yönlendirici tabelalar kullanıyorsanız, internet denen dev mecrada da arayanı sitenize yöneltecek bazı değerli ipuçlarından yararlanmanız gerekmektedir. Biz Medyam olarak, çeşitli hizmetlerimizi devereye sokarak, müşterileri sitenize yönlendirmeye yardımcı oluyoruz.

E-ticaret konusunda pazar araştırması ve online potansiyelin araştırılması büyük önem taşır. Sitenin dizaynı ve SEO (search engine optimization/arama motoru optimizasyonu) ihtiyaçları da tespit edilmelidir. Medyam, bu değerlendirmeleri sizin için yapar ve e-tiracet başarınız için bir rota çıkarır. Bu rotanın takibini yaparak, kendi alanınızdaki internet siteleri arasında fark edilir bir konuma yerleşmeniz odaklı çalışır.

E-ticaretin en önemli kuralı; ileri görüşlü, yaratıcı ve yenilikçi bir ekiple çalışmaktır. Eski yöntemlerle ya da 1995′li yıllardan kalma internet sistemleri önerileri ile, giderek genç beyinlerce organize edilen internet camiasında bulunmak mümkün değildir. Medyam, genç kadrosuyla da çağı yakalamanıza ve
e-ticaretin güncel tüm yeniliklerini doğru metodlarla uygulamanıza yardımcı olur.

Başarılı bir e-ticaret sitesi kurmak zaman alan bir süreçtir. Doğru ekiple çalışmak ise bu hususta altın kuraldır. Medyam, yaratıcı ve işlemsel çözüm önerileri ile özel SEO hizmetlerini de birleştirerek, dinamik bir sunumla sitenizin belirleyici özelliklerini arama motorları için ön plana çıkarır ve sitenizin görünülürlüğünü artırır. E-ticaret stratejinizi belirler ve bu stratejinin uygulanıp başarı ivmesinin yükselmesi için süreci takip eder.

Zekice tasarlanmış ve düzenlenmiş bir e-ticaret sitesi, rakiplerine fark atar ve büyük kitlelerin dikkatini çeker. Doğru mecralardan sunulan link hizmetleri ile sitenin trafiği artırılır ve bu trafiğin ticaret rakamlarını etkilemesine yardımcı olunur. E-ticaret için mevcut bir internet sitesi varsa, sitenin analizi yapılır ve varsa eksikleri giderilir. Ayrıca henüz bir e-ticaret siteniz yoksa da Medyam’a başvurabilirsiniz. Çünkü Medyam, internet sitesi yapımında da hizmet veriyor.