E-mail PazarlamaMektup devri kapandı; artık e-mail’lerimiz yani e-postalarımız var. email’inizi günde kaç kere kontrol ediyorsunuz? Peki tanımadığınız şirket, internet sitesi ya da kurumlardan gelen mail’lerin kaçını açıyorsunuz?

Email pazarlama stratejileri, internet marketing sektöründe yeni sayılan bir sektör değildir. Ancak giderek daha da zorlaşan bir dal olduğu su götürmez bir gerçektir. Çünkü gün geçtikçe onlarca tanıtım ve bilgilendirme, haber maili, e-mail hesaplarında gelen kutusuna değil, spam kutusuna düşüyor. Ya da mail sahiplerinin dikkatini çekmiyor ve okunmadan, çöp kutusunu boylayabiliyor. Çöpe atılan her posta ile, yapılan tanıtım da potansiyel ziyaretçilere ulaşamamış oluyor. Bu da dolaylı olarak kayıp demektir. Medyam, doğru ve yaratıcı tekniklerle sizlere çarpıcı e-mail pazarlama teknikleri sunar.

Kendinizi müşterilerinize hatırlatın.

E-mail Marketing Team, medyam


Öncelikle tanıtım mail’lerinin gelen kutusuna düşmesi hayati önem taşır. Spam kutusundan seçilen ve açılan mail’lerin sayısı gerçekten de son derece azdır. Medyam, tanıtım mail’lerinizin gelen kutusuna düşmesi için özel tekniklerle gerekli ayarlamaları yapar. Ancak iş bununla bitmiyor, ne yazık ki…

Talep Formu

5 + 3 = ?

Gelen kutusundaki tanınmayan bir mail’in spam olarak algılanmayıp açılabilmesi için en önemli etken, mail’in güvenilir olarak algılanmasıdır. Güvenli gözükmeyen mail’ler, hiç açılmadan çöp kutusuna gönderilirler. Medyam sayesinde, tanıtım mail’iniz güvenilir gözükecek ve posta sahiplerince açılacaktır.

Açılan e-mail’lerin kısa, akıcı ve derdini doğru şekilde anlatıyor olması, belki gerçekçi grafik ya da görsellere başvurması, tanınan referanslara başvurması ya da içten görünmesi, e-mail pazarlamanın çeşitli stratejilerinden bazılarıdır. Medyam, sektörünüze göre ve internet sitenizin içeriğine göre size bu konuda yardımcı olacaktır.

İnternet siteniz aracılığıyla, gönderilen her e-posta, potansiyel bir müşteriye ulaşır. E-postalar, internet sitelerine trafik sağlamak ya da e-ticaret sitelerine müşteri sağlamak için en çok kullanılan ve en etkin yöntemlerden biridir. Bir süre uğranmayan internet sitelerinden düzenli mail alan kullanıcılar, ya da o siteyi tanımayan internet kullanıcıları; doğru ve yetkin mail’lerle, söz konusu siteye yönlenebilirler.

E-mail pazarlamada bir diğer önemli nokta, güvendir. Potansiyel ziyaretçinin ya da müşterinin güveninin zedelenmemesi esastır. Gönderilen mail’deki bilgiler ile, sitede bulunan güncel bilgiler örtüşmezse, söz konusu ziyaretçiyi sonsuza kadar kaybedebilirsiniz. Medyam’ın doğru stratejik önerileri ile, email pazarlama alanında tüm sorunlarınızı çözebilir ve kısa sürede etkin bir şekilde binlerce insana ulaşabilirsiniz.

Email pazarlama, günümüzde internet üzerinden yapılan ticaretin büyük bir başlığı ve her geçen gün çok daha büyüyen bir sektör haline geliyor. Her geçen gün, bu sektöre ayrılan para miktarı artıyor ve güvenilir firmalar, bu alanda birbirleriyle yarışıyor. Doğrudan ziyaretçi ve müşteriye posta yollamak, hala doğrudan ziyaretçi ve trafik almanın en etkin ve en kestirme yöntemlerinden biri. Kökleri geleneksel reklamcılığa dayanan bu yöntem ile müşleri ve güven ilişkisi kurulursa, bir daha asla bu bağ kopmuyor. Bu mecrada büyük paralar harcamadan etkin çözümler peşindeyseniz, çalmanız gereken kapı Medyam’ın kapısı olmalı…