DOO (CRO) OptimizasyonuDOO yani dönüşüm oranı optimizasyonu, İngilizce CRO (Conversion Rate Optimization) teriminden Türkçeye geçmiş bir terimdir. DOO temelde, bir internet sitesinin ziyaretçilerinin müşteriye dönüşmesi, form doldurması veya istenilen aksiyonu yapması ile ilgili bir çalışmadır.

Başarılı bir DOO sonucunda bir internet sitesi; bir üye artışı, bir download ya da bir form doldurulması gibi şekillerde reyting yükseltebilir. Tüm bunlar, sitenin trafiğini artırdığı gibi, internetteki itibarını da yükseltmektedir. Ancak görünürde internette bulunmanın doğal sonucu gibi görünen bu sürecin doğru yönetilmesi, tüm dünyada internet mecrasında yepyeni bir kapı olarak kabul edilmektedir. DOO, internet marketing ve tasarım sürecini farklı bir aşamaya taşımış ve iyi analiz edilmiş bilimsel çalışma prensipleri gerektiren özel bir dal olarak, bu konuda tecrübe sahibi profesyonel ve yaratıcı ekiplerce uygulanmalıdır.

doğru kitleye ulaşım + yeni üye kazanımı + satış artışı

Online Marketing Ekibi, medyam


DOO, dünyada olduğu gibi Türkiye’de yeni kabul ediliyor ve internet sitesi sahibi olan çoğu kişi tarafından yeterince anlaşılamıyor. Ancak özellikle Medyam gibi profesyonel ve alanında uzman şirketlerce uygulandığında son derece yararlı bir çalışma olabilir ve internet sitesi sahiplerine çeşitli yollardan geri dönüşler kazandırabilir.

Talep Formu

5 + 3 = ?

Medyam olarak DOO hizmetimizi daha iyi anlamak isteyenler için kısaca şöyle açıklayabiliriz; DOO bir anlamda internet ortamında sürdürülen bir yaşam koçluğudur. Hayatında yeni bir sayfa açmak isteyenler, yeni bir spora başlayanlar, özel bir alanda sertifika edinmek isteyenler nasıl bir koçun, yani bir bilir kişinin yardımını alıyorlarsa; internette de başarıyı yükseltmek için profesyonel destek almak gereklidir. İnternet sitenizin iyi bir potansiyelinin olması, onun internette büyük başarılar elde edeceğini garantilemez. Sitenizin fark edilmesi ve doğru yönlendirmelerle zirveye taşınması gerekir. Tıpkı müthiş yetenekli bir şarkıcının doğru eğitim ve doğru yönlendirmelerle zirveye yürümesini andıran bu süreç, titizlikle takip edilmelidir. Medyam, size bu koçluğu yapabilir ve yerinde yönlendirmelerle sitenizin reytingini artırabilir.
Herhangi bir internet sitesi, çok çeşitli şekillerde ziyaretçi alabilir. Bu ziyaretçilerin sayısının fazla olması gereği kadar, artık bu ziyaretçilerin söz konusu internet sitesine nasıl ulaştığı da önem arz eden bir aşamaya gelmiş bulunuyor. Arama motorları, bu verileri de önemser oldular ve listelerini diğer pekçok farklı veriden yararlandıkları gibi, bu verilerden de yola çıkarak hazırlıyorlar. Bu bağlamda pek bilinmese de DOO hizmeti, internet marketing’in en önemli stratejilerinden biridir. Bugün pekçok şirket, internet sitelerinin trafiğinin artması için sunulan hizmetlere yüksek ücretler ödüyor. Bu reytingleri dönüştürme ve artırma potansiyelinin olduğunun bilinmemesi, internet siteleri sahipleri için büyük bir kayıptır. Medyam’ın sunduğu DOO hizmeti, internet sitenizin sağlam ve güvenilir şekilde reyting almasını sağlayacak ve internetteki yerinizi dalgalı olmaktan, sabit bir alana çekecektir.

İnternet marketing, hızlı büyüyor ve geleceğin yegane ticaret alanı olma konusunda hızla ve emin adımlarla ilerliyor. Medyam’ın DOO hizmeti sayesinde sitenizin reytingini yükseltebilir ve sitenize gelen ziyaretçileri müşterilere dönüştürebilirsiniz. 21. yüzyılın silikon vadisinde, internet çözümleri her gün evrim geçiriyor ve neredeyse her yeni güne çeşitli yeniliklerle başlıyor. Medyam sizin için bunları takip edecek ve en yetkin DOO çözümleri ile, sitenizin itibarını arıtracak.