Dönemin En İyi Sosyal Medya Blogları

12 Ağustos 2013

Yorumlar:

0
 Ağustos 12, 2013
 0
blog
Kategori: E-ticaret, Sosyal Medya

Artık tamamen bir çeşitlilikler ve olasılıklar evreni gibi görülmekte olan internet mecralarının birbirleri ile olan iletişimleri giderek çok daha büyük bir alan teşkil etmeye başlıyor. İnternetin merkezine sosyal medyayı alırsak, kolları dört bir yana uzanan ve her türlü diğer internet mecrası ile doğrudan iletişime geçen bir mecra olduğunu görebiliriz.

Sosyal medya siteleri ve doğrudan sosyal medya mecralarının kendisi, kurulduğu günden bu yana çok büyük yol aldı. Sosyal medya artık ziyaretçileri sınırlı olan ve günün belli anlarında ziyaret edilen kısıtlı bir mecra olduğu başlangıç günlerinden çok uzakta. Kariyerine küçük kaberelerde başlayan dünya starları gibi, önü alınamaz bir şekilde büyümeye devam ediyor. Bu büyüme de komplike ilişkileri beraberinde getiriyor. Günümüzde sosyal medyanın kendisi kadar, sosyal medya üzerine yazılar yayınlayan bloglar da en az sosyal medya kadar ziyaret ediliyor. Biz de sizler için dünyanın en çok okunan ve dönemin en başarılı sosyal medya bloglarından bazılarını seçtik.

blog-sosyal-medyaSOCIAL FRESH

Jason Keath’in sahibi olduğu Social Fresh, tıpkı adı gibi sosyal medya üzerine taze ve yeni içerik sunuyor. Bu içeriğin büyük kısmı sosyal medya üzerine yayın yapan kişisel bloglardan ve sosyal medya firmalarının kendi bloglarından sağlanıyor. Social Fresh ayrıca e-ticaret konusunda ve sitelerin itibar yönetimleriyle de ilgili zaman zaman içerik yayınlamaktadır.

blog-sosyal-medyaBOOM SOCIAL

Kim Garst’a ait bir site olan Boom Social, özellikle okunaklı ve anlaşılır içeriği ile dikkatleri çekiyor. Boom Socail’ı okumak için bir sosyal medya uzmanı olmanıza hiç gerek yok. Sıklıkla yayınlanan eğlenceli ve keyifli yazıları dilediğinizde okuyabilir ve sitenin yeniliklerini takip edebilirsiniz. Boom Social da gene e-ticaret konusunda yazılar yayınlayan bir blog.

blog-sosyal-medyaJEFF BULLAS’S BLOG

Forbes tarafından “2013 yılının 50 en önemli sosyal medya etkisi”nden biri seçilen Jeff Bullas’ın blogu sosyal medya topikleri, konuları ve siteleri üzerine kaliteli içerik üreten önemli bir blog. Sosyal medya alanında çeşitli başarılara imza atmış olan Jeff Bullas’ın blogunda ayrıca e-ticaret ve SEO için öneriler içeren makaleler de bulmak mümkün.

blog-sosyal-medyaDANNY BROWN

Bir başka kişisel blog olan Danny Brown’ın sosyal medya blogu, sosyal medya konuları üzerine enfes makaleler sunan harika bir blog. E-ticaret üzerine yazdığı kitaplarla tanınan Danny Brown’ın blogunda sosyal medya meselelerinin yanı sıra, e-ticaret konularına da yer veriliyor. Son derece genç ve dinamil bir de dizaynı bulunan blog, gerçekten de takip edilmeye değer bir blog olarak karşımıza çıkıyor.

blog-sosyal-medyaLIGHTHOUSE INSIGHTS

Günümüzde silikon vadisinin merkezi Hindistan. Bilgisayar teknolojilerine dair pekçok yenilik Hindistan’da geliştiriliyor ve Hindistan, bilişim teknolojilerinde giderek en büyük isim olma yolunda ilerliyor. Lighthouse Insights da Hindistan’daki sosyal medya gelişmeleri üzerine odaklanan Prasant Naidu’ya ait bir blog. Bireysel takipten çok profesyonel takibe yönelik bu blogda, bilişim teknolojilerinin kalbinde sosyal medyada neler dönüyor gözlemlenebilir.

blog-sosyal-medyaRAZOR SOCIAL

Ian Clearly tarafından kurulan Razor Social, sosyal medya tool’larının nasıl kullanılması gerektiğine dair yazıları ve öneriler ile dikkatleri çeken bir blog. Sosyal medya tool’ları nasıl kullanılırsa daha verimli olur, hangileri gerçekten gereklidir, hangileri gereksizdir, hangi tool’lar hangi ilerleme alanlarında yararlı olur konularına yoğunlaşan blog, verimli bir sosyal medya profili için gerçekten de işe yarar önerileri ile dikkat çekiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Resmi Yenile

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>