DDM (CVM) Maksimizasyonuİngilizce CVM (Conversion Value Maximization) teriminden gelen DDM (Değişim Değeri Maksimizasyonu), Türkçede tamamen yeni bir terim. 2010′lu yılların hemen başında kullanılmaya başlanan bu özel internet terimi, internet mecrasında oluşturulan yeni bir marketing stratejisini tanımlıyor. DDM, Medyam tarafından uygulanan ve yeni teknikleri sayesinde müşterileri çok yeni bir gelişim fazına taşıyan son derece önemli ve stratrejik bir internet çözümüdür.

DDM’i tanımlamak için güncel hayattan bir örnek vererek başlayalım. Bir markete giden kişinin genellikle her alışverişte aldığı belli başlı gıda maddeleri vardır. Örnek vermek gerekirse, ekmek ya da yumurta bunlardan olabilir. Ancak dikkat ettiyseniz, süpermarketlerde bu ürünler genellikle marketin en arka reyonuna yerleştirilmiştir. Buradaki amaç kısaca şöyle özetlenebilir; markete sadece ekmek almak için gelen müşteri, ekmek ararken tüm marketi dolaşacak ve o esnada belki de başka şeyleri de sepetine ekleyecektir. Bu; son yıllarda kullanılan en önemli pazarlama tekniklerinden biri olarak kabul ediliyor. Böylece market sahipleri, her müşteriden daha fazla kar edebilmektedir. DDM, bu uygulamanın bir benzeri ile internet mecrasında da daha fazla kar elde etmenizi sağlamaktadır.

Büyük kar yan ürünlerden gelir

Online Marketing Ekibi, medyam

Talep Formu

2 + 3 = ?

Medyam olarak, internet sitenizi oluştururken çok benzer prensipler uyguluyor ve internet sitenizde gezen ziyaretçilerin ulaşmak istedikleri temel bilgiyi, ulaşılabilir mesafede gizliyoruz. Böylece ziyaretçiler sadece tek bir konuya bakıp internet sitenizi terk etmek yerine, çok daha uzun bir zamanı sitenizde sörf yapmak için harcıyor ve bu da size çeşitli şekillerde dönüş sağlıyor.

DDM, Türkiye’de çok bilinen ve uygulanan bir uygulama değildir. Üstelik dünyada da yeni olan bu uygulamanın Türkiye’deki öncülerinden birinin Medyam olduğunu belirtmekte fayda var. DDM hizmeti ile Medyam, sunduğu diğer internet çözümleri gibi, çok yenilikçi ve yaratıcı bir hizmet anlayışı olduğunu ortaya koyuyor.

DDM gibi hizmetler, prensipte düzenlemesi çok zor olmayan, ancak sonuç olarak site sahiplerine büyük geri dönüşler sağlayan hizmetlerdendir. Üç yıllık geçmişi olmasına rağmen, dünyada da hızla daha çok ilgi görmekte ve çok daha fazla internet sitesi tarafından kullanılmaktadır.

İnternet ziyaretçisi, her ne kadar hemen aradığını bulup siteyi terk etmek istiyormuş gibi gözükse de, aslında internet siteleri içinde sörf yapmaktan keyif alır. İnternet sitesini küçük ve zevkli bir labirent haline getirdiğinizde, ziyaretçi sitede kalmaktan keyif duyacaktır. Ancak bu labirenti çok büyütmemekte fayda var. Medyam, bunun derecesini sizin için sektörünüze göre en doğru oranda ayarlamakla görevlidir.

Medyam’ın sunduğu DDM hizmeti, hem yeni yapılacak internet sitelerine, hem de zaten var olan sitelere uygulanabilir. Bu noktada sitenin tasarımı ve içeriği de önem taşır ve belirleyici, yol gösterici olur. Medyam’ın sunduğu DDM hizmeti ile, internet sitenizin hem trafiğini, hem kar oranını artırabilir; hem de aldığı daha yoğun trafik ile, arama motorları tarafından üst sıralara çıkarılmasını sağlayabilirsiniz.